STOWARZYSZENIE


Stowarzyszenie Klub Strzelectwa Sportowego im. Żołnierzy Wyklętych zostało zarejestrowane w październiku 2016 roku. Założyciele Stowarzyszenia to osoby zawodowo związane ze strzelaniem, czyli pracownicy Strzelnicy Poligon Skierniewice i Wytwórni Broni w Rogowie. Wspólna pasja do broni palnej zrodziła chęć stworzenia klubu, którego celem będzie propagowanie strzelectwa sportowego, rozpowszechnianie wiedzy i umiejętności związanych z posługiwaniem się bronią, czy też kreowanie postawy patriotycznej. Nie ukrywamy, iż jesteśmy zwolennikami powszechnego dostępu do broni palnej i poprzez organizację zawodów i imprez strzeleckich chcemy zachęcać do doskonalenia swych umiejętności oraz starania się o uzyskanie uprawnień strzelca sportowego mogącego posiadać własną broń palną.
Większość członków klubu posiada już licencje Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Zdobycie patentu nie sprawiło nikomu problemu. Zawody odbywają się z przyjaznej atmosferze, nie ma niezdrowej rywalizacji i nieeleganckich zachowań, dbamy o pozostałych członków i darzymy się wzajemnie szacunkiem.
Strzelnica Poligon Skierniewice ciągle się rozwija, powstają nowe osie i zakupowany jest ciągle nowy sprzęt. Można liczyć na profesjonalną obsługę, strzelnica jest miejscem organizowania wielu szkoleń i kursów, prowadzonych przez doświadczonych trenerów i strzelców. Klub również inwestuje w przyszłą kadrę trenerską i sędziowską.
Klub ma również charakter kolekcjonerski, co wynika ze statutu. Strzelcy posiadający patent mogą wnosić o pozwolenie na posiadanie broni sportowej do celów kolekcjonerskich bez dodatkowych egzaminów. Nasi członkowie mogą pochwalić się możliwością posiadania broni do celów sportowych, jak i kolekcjonerskich.